Vlasy do postupna pre väčší objem: Ostrihajte si ich správne!

Vlasy do postupna pre väčší objem: Ostrihajte si ich správne!

Klasická "postupka" je skvelým riešením, ak máte redšie vlasy a nechcete žiadne príčesky či klipy. Dôležitý je však správny postup strihania. Trúfnete si? 

Prinášame vám niekoľko užitočných a praktických postupov, ako si ostrihať vlasy sama doma. Ešte pred tým, ako sa do toho pustíte, si však zodpovedajte dôležitú otázku: „Chcete len zastrihnúť rozštiepené končeky, alebo túžite po sviežom novom účese, ktorý vaše vlasy zahustí?“

S našimi tipmi nielenže ušetríte čas a peniaze, ale rozhodne si na vlasoch vyčarujete účes, po akom túžite. Prinášame vám užitočné tipy, ako si ostrihať vlasy a docieliť extra objem. Vhodné účesy, techniky fénovania a česania. Jednoducho všetko dôležité, aby ste dosiahli vysnívaný objem vo vlasoch. 

Strihanie vlasov doma

Ste stopercentne presvedčená o tom, že to skúsite bez pomoci a ostriháte sa doma? V tom prípade si okrem návodu nachystajte tieto dôležité pomôcky:

 • nožnice na vlasy,
 • hrebeň s hustými zúbkami,
 • gumičky do vlasov,
 • zrkadlo.

Dlhý bob pre efekt hustejších vlasov

Začnime trendy účesom všetkých vekových kategórií. Dlhý bob sa skutočne teší obrovskej obľube a je častou odpoveďou na otázku: „Ako chcete ostrihať vlasy?“ V prípade, že ste dosť odvážne a chcete si ho vykúzliť bez návštevy salónu, vezmite svoje vlasy, navlhčite ich a uviažte si ich do copu – ideálne čo najnižšie pri temene hlavy. Následne postupujte podľa týchto krokov:

 • Na cop dajte ďalšiu gumičku a jej posunutím dole si udajte výslednú dĺžku vlasov.
 • Strihajte tesne pod touto gumičkou. Odporúčame strihať radšej po menej, aby ste to vedeli v prípade potreby korigovať.
 • Nakoniec vlasy rozpusťte a prestrihajte končeky, respektíve odstráňte nerovnosti a nedokonalosti.

Rovný strih jemných vlasov

Ak túžite po rovnom strihu, ktorý vaše vlasy zjednotí a prehustí, smelo do toho!

 • Vlasy najprv sčešte a pevne uviažte gumičkou do copu na zátylku.
 • Pridajte ešte jednu gumičku, ktorú stiahnite smerom dole – približne 3-4 centimetre od končekov vlasov.
 • Cop opatrne chyťte a zastrihnite pod gumičkou podľa toho, o koľko chcete vlasy skrátiť.
 • Na záver sa uistite, že je cop rovno učesaný (nech sa nestane, že budú vlasy na jednej strane dlhšie).
 • Ak je to potrebné, urobte drobné korekcie na rozpustených vlasoch.

Ako ostrihať vlasy do postupna

Ako ostrihať kratšie vlasy do postupky? Dôležité je rozlišovať, či ideme skracovať dlhé alebo kratšie vlásky. V prípade, že ide o kratší postupný zostrih, držte sa týchto rád:

 • Navlhčené vlasy jemne rozčešte a rozdeľte na dve rovnaké polovice (ideálne s cestičkou presne uprostred).
 • Predeľte ich na prednú a zadnú časť, pričom každú časť spojte gumičkou do vysokého copu.
 • Začnite odzadu. Vlasy učešte smerom hore, potom ich prstami presuňte dopredu, nech na nich vidíte a strihajte.
 • Rovnako postupujte aj pri vlasoch v prednej časti.
 • Komu to viac vyhovuje bez vlhčenia vlasov, môže si ich ostrihať do postupna aj nasucho.

Postupný zostrih pre dlhšie riedke vlasy 

 • Vpredu si urobte dva malé copy z vlasov po bokoch hlavy.
 • Zvyšok vlasov si upevnite gumičkou do vysokého vrkoča. Na jeho koniec dajte ďalšiu gumičku a vlasy pod ňou odstrihnite.
 • Vlasy na jednom boku rozpustite a zastrihnite ich do šikma. Rovnaký postup zvoľte aj na opačnej strane.
 • Následne rozpustite všetky vlasy a dorovnajte nedokonalosti.

Triky, ako bez strihania docieliť efekt objemu vo vlasoch 

Vrstvený strih vlasov

Základom objemného účesu, ako už vieme, je správny strih. Obzvlášť skvelý je strih s množstvom vrstiev, ale klasická „postupka“ nebaví každého. Niekedy je menej viac a stačí postupne zostrihnúť len prednú časť vlasov, čo vytvorí okolo tváre efekt optického nadvihnutia a skvelého objemu.

Správna technika fénovania

Fény sú najlepšou voľbou na vytvorenie prirodzeného objemu. Dôležité sú však správny postup a technika fénovania. Vždy začnite obrátením hlavy nadol a následne pomocou prstov oddeľte od seba pramene vlasov smerom od korienkov ku končekom. Aby ste vlasy príliš nezaťažovali, je vhodné striedať horúci a studený vzduch. Pozor aj na dodržanie bezpečnej vzdialenosti medzi vlasmi a fénom, ktorá by mala byť minimálne 15 centimetrov.

Vhodná kefa na rozčesanie

Výber správnej kefy je určujúci. Ideálnou voľbou je jemný hrebeň alebo kefa s prírodnými štetinami. Najjednoduchším spôsobom, ako s ich pomocou vytvoriť objemný účes, je vysoký chvost, ktorý stačí natupírovať a zalakovať. 

Pozor na kondicionér

Kondicionér je dobrý sluha, ale zlý pán. Čo sa týka objemu vo vlasoch, menej je viac. Nepoužívajte kondicionér a iné vlasové prípravky okrem vhodne zvoleného šampónu príliš často, inak vlasom hrozí zaťaženie a oslabenie. Najmä keď si ich umývate na dennej báze, nesiahajte zakaždým aj po kondicionéroch. Majte na pamäti, že kondicionér sa nanáša až od polovice vlasov smerom ku končekom. V prípade, že ním natriete vlasy po celej dĺžke, hrozí ich rýchlejšie mastenie a strata objemu.

Opatrne s vlasovými stylingovými prípravkami

Ak si vlasy každý deň lakujete, prípadne používate ďalšie prípravky na styling, doprajte si pravidelnú vlasovú očistu. Výborným spôsobom je umytie vlasov aspoň raz do týždňa hĺbkovo čistiacim šampónom.

Objem za pomoci kučier

K objemu, ktorý vám vydrží celý deň, sa dopracujete aj pomocou kučier. Trik je v tom, že si vlasy krátko po fénovaní rozdelíte na niekoľko prameňov, na ktoré pripnete veľké natáčky. Alebo môžete použiť kulmu. Aby ste dosiahli čo najväčší objem vo vlasoch, priblížte ju čo najbližšie k pokožke hlavy bez toho, aby ste si ublížili. 

Zbavte sa rozštiepených končekov vlasov

Veľkým problémom sú aj rozštiepené končeky, ktoré vzniknú buď zlou vlasovou starostlivosťou, častým farbením a fénovaním, či nedostatkom vitamínov. Nech je dôvod akýkoľvek, istotne sa zhodneme, že krásne vlasy sú zdravé vlasy a polámaných koncov je nutné čo najskôr sa zbaviť. Našťastie existujú superúčinné a rýchle triky, ako to bez problémov zvládnete. Dlhé zničené vlasy, ktoré ale nechcete prehnane skrátiť, jednoducho zostriháte prameň po prameni. Stačí každý prameň vlasov vziať medzi prsty, stočiť ho a následne odstrihnúť zničené končeky. Potom postupujte takto:

 • Najprv nožnicami prestrihajte rozštiepené končeky, ktoré pretŕčajú na všetky strany.
 • Podstrihnite niekoľko milimetrov z konca každého prameňa.
 • Opakujte to, až kým neprestriháte všetky vlasy. 

Možno to znie zdĺhavo a komplikovane, pravda však je, že vaše vlasy za tú chvíľku námahy rozhodne stoja.

Vlasové vitamíny na prirodzený objem 

Stres, hormonálne zmeny, genetická výbava a používanie nevhodných stylingových prípravkov sú pre vlasy veľkou záťažou. Riešením je predchádzať potenciálnym vlasovým ťažkostiam a docieliť efekt prirodzene hustých a lesklých vlasov s objemom. Prírodné vlasové produkty s jedinečným zložením vlasy dokonale vyživia a prirodzene ich posilnia zvnútra aj navonok  Vitamíny na vlasy Bloom Robbins sú tým pravým riešením pre všetkých, ktorí túžia svojim vlasom dopriať to, čo si zaslúžia – nádherný objem, zdravý lesk a prírodnú výživu.