Trendy aj ostrihaná! Moderné účesy pre krátkovlásky

Trendy aj ostrihaná! Moderné účesy pre krátkovlásky

Mať krátke vlasy je rozhodne sexy a maximálne ženské. Tu je hneď niekoľko tipov a inšpirácií na skvelé účesy pre všetky trendy krátkovlásky.

Základom, ktorý vždy zaručene funguje, je ostať sama sebou a nosiť, čo nám pristane a v čom sa cítime komfortne. Zachádzať do priveľkých módnych extrémov sa nevypláca, aj keď niekedy už je najvyšší čas na zmenu. Napríklad ostrihať dlhú hrivu a skúsiť to ako krátkovláska.

 

Moderné účesy na krátke vlasy

Každá žena je jedinečná, to je fakt. Rovnako tak však platí, že zmena je život a občas môže významne omladiť a nabudiť celý vzhľad. Väčšina žien začína zmenou účesu. Niektoré skúsia novú farbu, iné sú odvážnejšie a vlasy radikálne skrátia.

Krátke vlasy sú nepochybne risk, častokrát si totiž pred strihaním neuvedomíme, že sa tým zmení celková starostlivosť o vlasy. Predsa len, krátke vlasy neschováme do drdola.

Keď sa však na kratší zostrih vopred dobre pripravíme, môže to byť veľmi osviežujúce a omladzujúce vynovenie celkového vzhľadu. Nie nadarmo si mnoho starších žien volí kratšie zostrihy.

Moderných účesov na krátke vlasy je na výber veľa, stačí si zvoliť taký, ktorý dokonale podčiarkne črty vašej tváre a dodá vám správny šmrnc.

 

Sexy krátkovlásky

Túžite svoju hlavu konečne odľahčiť a vlasy prevzdušniť? Riešením sú krátke vlasy. Pravdou ale je, že krátky strih vlasov nie je úplne pre každú ženu. Je v ženskej prirodzenosti, že milujeme dlhé, husté a zdravé vlasy, ktoré si dokážeme upraviť na sto spôsobov. Avšak sú medzi nami aj také, ktoré nedajú dopustiť na kratší zostrih a vlasy si pravidelne skracujú. A nedá sa o nich povedať, že by im to nesvedčalo.

Čím to je, že určitým ženám krátke vlasy tak pristanú? Nie je to žiadna veda, stačí len poznať dobré triky, ako si vlasy upraviť a aký strih sa vám najviac hodí.

Ak aj vy už dlhšie zvažujete, že sa dáte podstrihnúť o viac než päť centimetrov, rozhodne si najprv urobte menší prieskum, aby ste mali prehľad o trendy účesoch pre krátkovlásky.

 

„Pixie“ krátky strih a trendy bob

Aktuálne je veľmi žiadaný tzv. pixie strih. Je osvedčenou zárukou okamžitého omladenia. Pixie zostrih pristane najmä drobným a štíhlym ženám.

Vo všeobecnosti sa krátke vlasy hodia ženám s okuliarmi, aj všetkým s jemnými, riedkymi vlasmi.

A čo tak dobre známy bob? Tupý alebo vrstvený strih, zdá sa, že sa nechystá vyjsť z módy. Štýlový účes sa stal populárnym v 60. rokoch minulého storočia a čuduj sa svete, stále je žiadaný. Rozličné verzie bobov sa neustále vracajú a obmieňajú.

Pýtate sa, aký bob je trendy túto sezónu? Vedie asymetricky zostrihaný bob, ktorý pôsobí maximálne vzdušne, prirodzene a ľahko sa udržiava. Stačí si umyť vlasy, pridať trochu spreju na objem, našuchoriť a je to. Nosiť ho môžete buď s cestičkou na stred či na stranu, s vyžehlenými vlasmi alebo zvlnený.

Pre všetky opatrnejšie odporúčame vyskúšať to najprv s polodlhým bobom, ktorý si viete následne skracovať. A rozhodne to nerobte svojpomocne a zverte sa odborníkom na vlasy.

 

Starostlivosť o krátke vlasy

Byť štýlovou krátkovláskou nie je až také náročné, ak to máte v malíčku a viete, čo vám pristane a ako sa o krátke vlasy starať. Aby krátke vlasy vyzerali za každých okolností dokonale, bez ohľadu na to, aký typ vlasov máte, musíte si ich vždy pred stylingom dôkladne umyť. Výsledkom bude prirodzený lesk vlasov.

Na krátkych vlasoch skvelo vyniknú aj rôzne farebné variácie a ich kombinácie. Či už zvolíte sfarbenie, ktoré podčiarkne vaše prirodzené tóny, alebo skúsite experimentovať a pôjdete do odvážnejších odtieňov, na krátkych vlasoch to dokonale vynikne.

Populárne sú jasné a kontrastné prechody v určitom štýle zafarbenia aj trochu šokujúce oholené účesy pre krátke vlasy.