Hustota, pol života

Hustota, pol života

Spomaľ, máš vysokú rýchlosť

Stres neprospieva nikomu a ničomu. Trpí ním naša duša, ale aj naše telo. Odráža sa na otrasnej pleti, ale tiež na rednúcich vlasoch. Ak si si teda po celodennom maratóne povinností konečne sadla, seď. Oddychuj. Ak máš radšej aktívny oddych, choď sa poprechádzať, zabehať si či zazumbovať. Skrátka, vypni. A nezabudni vypnúť aj večer. Dopraj si kvalitný 6-8-hodinový spánok. Ty sama vieš, po koľkých hodinách budeš „vyspinkaná doružova“.

 

Staraj sa, no nie prehnane

Riaď sa pravidlom „všetkého príliš je pre vlasy zlé“, takže, čo im škodí?

  • príliš časté umývanie/fénovanie/žehlenie/natáčanie,...
  • príliš drsné česanie
  • príliš veľa laku/vosku/gélu/tužidla,...
  • príliš veľa šampónu

Vlasy by malo stačiť umývať raz – dvakrát do týždňa, nechať ich vysušiť voľne na vzduchu, prípadne len dofénovať, no nie príliš horúcim vzduchom, používať balzam na vlasy pre jednoduchšie rozčesanie a raz za čas im dopriať aj výživnú masku. Pri nanášaní šampónu dbajte na to, aby ho nebolo veľa a tiež, aby ste vlasy netreli o seba. A hlavne ich netrite po vylezení z vane o uterák, len ich jemne „pomačkajte“.

Rešpektuj hormonálne zmeny

Vlasy vo väčšej miere môžu vypadávať najmä v puberte, počas menopauzy a tiež po pôrode. V tehotenstve vlasy skôr hustnú, vypadávajú menej, ak vôbec. No po pôrode si ich telo potrebuje zredukovať. Takže je normálne, ak ti vypadne aj 500 vlasov za deň. Obvykle vypadávanie týchto nadbytočných vlasov prestane tak do roka od pôrodu.

"Príčinou vypadávania vlasov môže byť stres, zlá starostlivosť, hormonálne zmeny, ale tiež nedostatočná výživa."

Spestri si jedálniček

Základom by mali byť zdravé raňajky. Napríklad ovsená kaša s jogurtom, trochou medu a s orechmi. Na jar a v lete s čerstvým ovocím. A po výdatných raňajkách svojim vlasom môžeš pomôcť aj 2 kapsulami alebo 2 gumíkmi Bloom Robbins, ktoré dodajú tvojim vlasom vitamíny potrebné pre ich rast, zdravie, krásu a silu. Napríklad kapsuly Bloom Robbins sú nadupané biotínom, selénom, zinkom, vitamínmi A, B, C, D, ale tiež kyselinou hyalurónovou či výťažkom z kokosovej vody. Navyše sú bez lepku, bez laktózy, netestované na zvieratách.

 

Pomôž si opticky

Daj si u kaderníčky spraviť melír, alebo tzv. sunkissed look. Na prvý pohľad sa budú tvoje vlasy viac lesknúť a budú pôsobiť hustejšie a žiarivejšie. To platí pre brunetky. Blondínky by mali staviť na opačný efekt – namiesto zosvetlenia si pár pramienkov nechať stmaviť.