Vitamín mladosti – biotín

Biotín pozitívne vplýva na správne fungovanie metabolizmu, ako aj na normálnu psychickúčinnosť. Dokázateľne pomáha udržiavať zdravé vlasy a pokožku. Užívanie biotínu vo výživových doplnkoch vplýva na kvalitu nechtov a rast vlasov. Najmä v prípade, ak bojujeme s lámavýminechtami, ktoré sa nám často štiepia, alebo nás trápia predčasne zošedivené vlasy, ako aj ichzoslabnutie a enormné vypadávanie, je vhodné si biotín dopĺňať vo zvýšenej miere.

Nie je problémnájsť vhodné vitamíny na posilnenie vlasov, keďže biotín je obľúbenou zložkou doplnkov stravy,ale tiež kvalitnej vlasovej kozmetiky.

Kde všade sa biotín vyskytuje?

Prirodzene sa biotín nachádza v mnohých potravinách, ktoré by mali tvoriť základ zdravého jedálnička. K jeho najbohatším a najdostupnejším zdrojom patrí hovädzie mäso, mlieko, obilniny, kvasnice, orechy, sója a vaječné žĺtky.
Denná odporúčaná dávka biotínu je 150 až 300 mikrogramov. V prípade, že si dopĺňame biotín kvôli zhoršenej kvalite vlasov či nechtov, je dobré navýšiť jeho denný príjem o 50 mikrogramov.

Späť na ingrediencie