Vitamín mladosti – biotín

Vitamíny zo skupiny B – predovšetkým vitamín B7, ktorý je známy ako biotín – patria k najcennejším vitamínom na vlasy. Podieľa sa na produkcii keratínu – stavebnej zložky vlasu – a obnovuje vlasové folikuly – ozdravuje vlasy a pozitívne vplýva na silu a hustotu vlasov. Za problémy s vypadávaním vlasov je často zodpovedný deficit biotínu.

Pozitívne účinky biotínu na organizmus

Biotín pozitívne vplýva na správne fungovanie metabolizmu, ako aj na normálnu psychickú činnosť. Dokázateľne pomáha udržiavať zdravé vlasy a pokožku. Užívanie biotínu vo výživových doplnkoch vplýva aj na kvalitu nechtov a rast vlasov. Vo zvýšenej miere je vhodné biotín dopĺňať najmä v prípade, keď bojujete s lámavými nechtami, ktoré sa často štiepia, alebo vás trápia predčasne zošedivené vlasy, alebo ich náhle zoslabnutie a enormné vypadávanie. 

Vplyv biotínu na rast a hustotu vlasov

  • Biotín – vitamín B7 – a zinok prispievajú k udržaniu zdravých vlasov a zdravej pokožky.
  • Komplex vitamínov B je efektívny pri podpore rastu vlasov – vďaka nemu môžu vlasy rásť rýchlejšie
  • Vitamín B7 znižuje vypadávanie vlasov.
  • Okrem vlasov sa účinky biotínu prejavia aj na zlepšenom stave a zrýchlenom raste mihalníc a nechtov.
  • Biotín pomáha riešiť problémy citlivej pokožky – zmierňuje ekzémy.

Pravidelné dopĺňanie biotínu

Nie je problém nájsť vhodné vitamíny na posilnenie vlasov, keďže biotín na vlasy je obľúbenou zložkou doplnkov stravy, ale tiež kvalitnej vlasovej kozmetiky. Produkty a výživové doplnky s biotínom na podporu rastu vlasov sú veľmi obľúbené a účinné. K dispozícii sú v rôznych formách – tablety, kapsuly, tekuté prípravky či gélové tobolky.

Biotín na vlasy nájdete aj v kondicionéroch, šampónoch, vlasových olejoch, maskách alebo sérach na rast vlasov. Pravidelná aplikácia prípravkov s biotínom je pre nezdravé vlasy veľmi prínosná. Kozmetické produkty s obsahom biotínu poskytujú vlasom cenné aminokyseliny, ktoré prispievajú k zlepšeniu prietoku krvi a naprávajú poškodené vlasy.

Kde sa biotín vyskytuje?

V prirodzenej forme sa biotín na vlasy nachádza v mnohých potravinách, ktoré by mali tvoriť základ zdravého jedálnička. K jeho najbohatším a najdostupnejším zdrojom patria hovädzie mäso, mlieko, obilniny, kvasnice, orechy, sója a vaječné žĺtky.

Denná odporúčaná dávka biotínu je 150 až 300 mikrogramov. V prípade, že si dopĺňate biotín vo forme výživových prípravkov z dôvodu zhoršenej kvality vlasov a nechtov, odporúča sa navýšiť jeho denný príjem o 50 mikrogramov.

 

Späť na ingrediencie