Overené rady na domáce zosvetlenie vlasov

Overené rady na domáce zosvetlenie vlasov

Snáď každá sme si niekedy prešli tým, že sme zatúžili po zosvetlení. Avšak tmavovlásky, z ktorých sa stali blondíny, vedia, že daňou za svetlú farbu sú častokrát zničené vlasy.

Nikdy však nie je neskoro vyskúšať prírodné spôsoby zosvetlenia vlasov. Existuje množstvo receptov a tipov, ktoré fungujú dlhé roky. A čo je najdôležitejšie – vláskom nijako neškodia. Všetko v pohodlí domova, omnoho lacnejšie a dostupnejšie, ako by ste si predstavovali.

Tu nájdete všetko dôležité, čo potrebujete vedieť o domácom zosvetľovaní vlasov.

Domáce triky na zosvetlenie vlasov

Pýtate sa, ako zosvetliť vlasy doma? Odpovedí je hneď niekoľko, podstatné je dobre sa poobzerať po vlastnej kuchyni. Dobre čítate, nielen v drogérii nájdete účinné zosvetľovače na vlasy. Verte či neverte, ide to aj bez chémie. Je mnoho prirodzených metód, ktoré vám vlasy zosvetlia až o niekoľko odtieňov.

Tak čo? Nájde sa u vás med, škorica a citrón? Nebojte sa, nejdete piecť, tentokrát vám tieto obľúbené ingrediencie poslúžia inak – na prírodné zosvetlenie vašich vlasov.

Zosvetlené vlasy s prírodnými zázrakmi

Pozorne sa rozhliadnite po kuchyni a doprajte si prirodzenú starostlivosť o vlasy, akú ste doposiaľ nezažili. Čo na to budete potrebovať?

Med

Možno sa budete diviť, ale ide o skutočný skvost, ktorý vlasy dokonale rozjasní. Je to vďaka cukornatým enzýmom, ktoré glukózu a kyslík menia na peroxid vodíka a ten med prirodzene konzervuje. Ak sa teda odhodláte na domáce odfarbovanie so sladkou príchuťou, skúste zmiešať med s kondicionérom, uľahčí vám to nanášanie. Odporúča sa vlasy do niečoho zabaliť, aby mohli enzýmy pracovať efektívnejšie. Ak sa dá, nechajte zmes pôsobiť celú noc, následne vlasy rovnomerne opláchnite. Je to skutočne skvelý spôsob, ako na počkanie a bez chemickej záťaže rozjasniť vlasy a aj ich o čosi zosvetliť. Ich nádherný lesk bude príjemným bonusom.

Škorica

Obľúbené korenie ako výborný rozjasňovač. Špeciálne hnedé vlasy krásne rozžiari a presvetlí. Stačí zmiešať mletú škoricu s kondicionérom v pomere 1:1 a zmes naniesť do vlhkých vlasov. Najlepšie je nechať to účinkovať aspoň niekoľko hodín, ideálne cez noc. Nasledujúce ráno to len dobre umyte šampónom a tešte sa z krásne zosvetlených vlasov. A tá vôňa, na nezaplatenie!

Citrón

Skvelý osviežovač aj pre vlasy. Kyseliny, ktoré citróny obsahujú, otvárajú vlasové vlákno a rozkladajú pigment. Neodporúča sa však nanášať iba čistú citrónovú šťavu, mohlo by dôjsť k poškodeniu vlasov, preto ju pred aplikáciou zmiešajte s kondicionérom alebo šampónom. Nechajte pôsobiť aspoň hodinu a následne dobre opláchnite.

Ocot

Najmä jablkový ocot vie vlasy zosvetliť aj o niekoľko tónov. Nezabudnite ho ale zriediť s vodou v pomere 1:1, aby sa vlasy prehnane nevysušili. Roztok si rovnomerne votrite do vlasov a nechajte účinkovať minimálne 15 minút, potom ho dôsledne vymyte. Celý proces opakujte aspoň raz do týždňa, až pokiaľ nezbadáte zosvetlenie vlasov.

Recept na zosvetlenie vlasov bez chémie

Pre extra efekt a silný účinok vyskúšajte dokonalý mix vyššie spomenutých ingrediencií. Odmenou vám budú nádherne zosvetlené vlasy bez poškodenia aj ušetrené peniaze za drahého kaderníka. Pripravte si: 

  • 2 poháre octu,
  • polovicu pohára medu,
  • lyžicu olivového oleja,
  • lyžicu mletej škorice.

Všetky suroviny dokopy dobre zmiešajte a vzniknutú zmes naneste na vlasy. Keď chcete predísť nerovnomernému nanášaniu, prípadne túžite zosvetliť len vybrané pramene vlasov, použite hrebeň. Následne vlasy zabaľte do uteráka a skúste takto vydržať celú noc. Po zobudení si vlasy dobre umyte a uverte vlastným očiam. Áno, vaše vlasy budú skutočne svetlejšie, krásne žiarivé a stopercentne vyživené.

Za všetkým je práve jedinečná kombinácia zázračných zložiek – med obsahuje peroxid, ktorého účinky olivový olej a škorica ešte znásobujú. To všetko bez akejkoľvek záťaže pre vlasy. Dokonalé riešenie, čo poviete? 

Späť na blog