Vráť svojim vlasom pevnosť vďaka magnéziu

Vráť svojim vlasom pevnosť vďaka magnéziu

Vlasové folikuly pre svoju pevnosť potrebujú práve horčík, ktorý je nevyhnutný pre zastavenie vypadávania vlasov a tiež pre podporu ich zdravého rastu. Do svojho jedálnička by si teda mala pridať viac zeleniny, ovocia, orechov, semien a celozrnných výrobkov. Výbornými zdrojmi horčíka sú napríklad brokolica, datle, banány, ananás, mandle, kešu orechy, hrach, fazuľa, špenát, tuniak či kuracie mäso. A nájdeš ho tiež v niektorých minerálnych vodách.

Čo ťa môže potrápiť, ak máš horčíka málo?

  • - únava
  • - vyčerpanosť
  • - svalové kŕče
  • - tŕpnutie končatín
  • - vypadávanie vlasov
  • - strata chuti do jedla
  • - problémy s pamäťou

Ak dlhodobo neprijímaš dostatok horčíka, môžu sa u teba rozvinúť migrény, poruchy spánku, depresie, rednutie kostí, ale napríklad aj diabetes II. typu.

Kde všade je horčík nápomocný?

Horčík pomáha pri fyzickom výkone – dopĺňa nám energiu a bojuje proti únave. Takisto pomáha znižovať hladinu cukru v krvi, čím prospieva aj ľuďom s diabetom II. typu. Znižuje tiež únavu a vyčerpanie, čím vlastne zlepšuje náladu a pôsobí ako prevencia proti depresii. Môže zmierniť priebeh migrény, ale pomôcť môže aj pri klasickej bolesti hlavy. Vraj zlepšuje aj príznaky predmenštruačného syndrómu, ako sú kŕče v bruchu, únava, podráždenosť či zadržiavanie vody v tele. Keďže nedostatok horčíka môže spôsobiť rednutie kostí, naopak, jeho dostatočný príjem pomáha hustotu kostí zvýšiť.

Koľko je akurát?

Nedostatkom horčíka vraj trpí asi polovica populácie. Preto by si ho mala prijímať zo stravy, prípadne vo forme doplnkov výživy. Jeho odporúčaná denná dávka je 350 mg, avšak napríklad počas tehotenstva a dojčenia je jeho potreba vyššia.

Horčík a vlasy

Každá chceme pre svoje vlasy to najlepšie. Podporiť ich rast, znížiť vypadávanie, posilniť ich, dodať im lesk a hlavne zdravie. Vyskúšať to môžeš napríklad s vitamínmi na vlasy Bloom Robbins. Bloom Robbins jednorožcové gumíky sú okrem toho aj chutné, takže sa nemusíš trápiť s prehĺtaním tabliet či kapsúl. A ak si tehotná alebo dojčíš, pre teba sú vhodné Vitamíny pre mamičky, tiež vo forme sladkých gumíkov. K zdravým vlasom sa tak dopracuješ naozaj chutnou formou.