Jedinečný biotín - vitamín B7

Vitamín B je spolu s kyselinou listovou známy tým, že obnovuje bunky, ktoré zodpovedajú za rastvlasov. Okrem toho, že podporuje rast, vitamín B zlepšuje aj zdravie a silu folikulov a tým bránivlasom vypadávať.

Jedným z najrozšírenejších prostriedkov proti vypadávaniu vlasov je biotín (vitamín B7). Biotínvytvára keratín, ktorý tvorí stavebnú bielkovinu vlasu. Podporuje rast vlasov a zbavuje ichkrehkosti a lámavosti. Dostatočný príjem biotínu je dobrou prevenciou proti vypadávaniu vlasov, vlasy sú silnejšie, odolnejšie a zdravšie.

Účinky vitamínu B na rast vlasov

Vitamín B3 – niacín posilňuje prietok krvi až k vlasovým korienkom a B5 stimuluje rast vlasov. Vitamín B1 – tiamín vplýva na imunitný systém a pomáha telu vyrovnať sa so stresom, preto zastavuje vypadávanie vlasov, ktoré je spôsobené chorobou. Vitamín B2 (riboflavín) podporuje vitalitu vlasov a zabraňuje ich vypadávaniu.

Podporuje tiež nadobličky, ktoré stimulujú rast vlasov. Vitamín B6 (pyridoxín) pomáha pri tvorbe melanínu, ktorý dodáva vlasom farbu.

Vitamíny skupiny B posilňujú vlasy zvnútra a zabraňujú ich vypadávaniu. B vitamíny nájdeme aj v celozrnných produktoch ako hnedá ryža, celozrnné cestoviny či tmavý chlieb. V kombinácii s vitamínovými doplnkami na vlasy Bloom Robbins budú vaše vlasy bezkonkurenčne husté, zdravé a krásne vyživené.

Späť na ingrediencie