Zdravé a husté vlasy vďaka vitamínu C


Aj zdravé a husto pôsobiace vlasy sú dôkazom zdravia celého organizmu a dostatku vitamínu C. Céčko si nevieme produkovať sami, preto je nevyhnutné si ho pravidelne a v primeraných dávkach dopĺňať vo forme potravín, ktoré ho obsahujú alebo prostredníctvom výživových doplnkov. Je rozpustný vo vode, a tak v prípade, že ho prijmeme väčšie množstvo, telo sa ho rýchlo zbaví a vylúči v moči.

Prírodné zdroje vitamínu C sú predovšetkým v zelenine a ovocí – najviac v rakytníku, brokolici, petržlene, čiernych ríbezliach či citrusoch.


Vitamíny na vlasy s kyselinou askorbovou

Vitamín C – kyselina askorbová významne prispieva k celkovému zdraviu vlasov. Úzko súvisí srastom tkanív, ktoré sú dôležité pre rast vlasov. Ak máme vitamínu C dostatočné množstvo, je menej pravdepodobné vypadávanie vlasov, ako aj predčasné šedivenie. Taktiež účinne predídeme lámaniu a poškodeniu vlasových končekov. Nedostatok vitamínu C môže viesť k oslabeniu
vlasovej štruktúry.

Známou vlastnosťou vitamínu C, ktorý sa nachádza aj vo vitamínových doplnkoch Bloom Robbins, jejeho schopnosť pôsobiť ako antioxidant a podporiť opätovný rast vlasov. Je to dôležité na podporuzdravej pokožky hlavy a prevenciu oxidačného poškodenia buniek vlasových folikulov.

Späť na ingrediencie