Vlasy a zima, zima a vlasy

Vlasy a zima, zima a vlasy

Žehličku, kulmu aj fén používaj len výnimočne

Napríklad, keď sa niekam ponáhľaš a naozaj potrebuješ mať svoje vlasy umyté a hlavne vysušené. Inak ich nechaj vždy uschnúť prirodzene. Apropo, dúfame, že ti nenapadlo vyjsť von s čo i len trochu vlhkými vlasmi. Okrem toho, že si koleduješ o nachladnutie, tvoje vlasy môžu vplyvom studeného vzduchu priam zamrznúť, čím ich totálne zničíš. Stylingové prípravky nechaj tiež odložené v zásuvke. Snaž sa obmedziť ich používanie v zime na minimum.

Hydratácia neznamená každodenné umývanie vlasov

Obzvlášť v zime platí, že vlasy si stačí umývať každý tretí deň, teda 2x do týždňa. A nie príliš horúcou vodou. Pomôcť v ich hydratácii môže kondicionér, vďaka ktorému ich aj lepšie rozčešeš. Samozrejme, po uschnutí. Mokré vlasy nenamáhaj rozčesávaním. Radšej si ich očeš pred umývaním a potom až vtedy, keď sú suché.

Výživa začína vnútri

Pridaj do svojho jedálnička potraviny bohaté na vitamíny A, B, C, D, biotín, zinok, selén. Napríklad kapustu, brokolicu, karfiol, zeler, petržlen, cibuľu, cviklu, atď. Podporiť silu a zdravie svojich vlasov môžeš tiež vitamínmi. Kapsule Bloom Robbins obsahujú okrem spomínaných vitamínov aj kyselinu listovú, kyselinu hyalurónovú, aminokyseliny, výťažok z kokosovej vody či morský kolagén, ktorý zlepšuje celkovú kvalitu vlasov.

"Vďaka kolagénu si vlasy držia svoj objem, sú lesklé a prestávajú sa lámať."

Výživa pokračuje aj zvonka

Zábaly a masky, to je relax nie len pre vlasy, ale aj pre dušu. Nanes si ich na vlasy, zabaľ do starého uteráka a nechaj pôsobiť. Popri tom si pusti obľúbený seriál, začítaj sa do knižky či časopisu alebo si len tak seď a oddychuj. Tu je pár tipov z domácej špajzy:

 • kokosový olej – pomáha pri elektrizujúcich vlasoch. Pred umytím ho vmasíruj do pokožky hlavy a aplikuj aj na celú dĺžku vlasov. Po pol hodine vlasy umy a použi šampón a kondicionér.
 • žĺtok – môžeš ho použiť samotný alebo v kombinácii s olejom, prípadne s jogurtom. Nechaj pôsobiť 30 minút a potom vlasy umy ako obvykle.
 • olivový olej s medom – perfektná maska na suché vlasy. Stačí zmiešať tri čajové lyžičky olivového oleja a dve čajové lyžičky medu, naniesť na vlasy a po 15-ich minútach umyť.
 • žihľava – sušenú alebo čerstvú žihľavu nechaj lúhovať aj niekoľko hodín a po každom umytí vlasy prepláchni. Žihľava je vhodná najmä na suché vlasy a lupiny.

  Krém na ruky do vlasov

  Dala si si dole čapicu a vlasy ti „stoja dupkom“ aj keď ich máš zopnuté do gumičky? Daj si do dlane trochu krému na ruky a jemne ním vlasy uhlaď. Naozaj jemne, aby si ich príliš neumastila.

  Hodvábna obliečka na vankúš

  Vlasy pri trení o klasickú obliečku elektrizujú. Hodváb tomuto treniu zabraňuje. A pozitívne účinky má aj na pleť. Nevpíja totiž krémy, oleje, séra, ktoré si aplikuješ pred spaním na pleť, takže majú celú noc na to, aby pôsobili a predchádzali tak vzniku vrások či iných neduhov.