Efektívne tipy, ako zachrániť lámavé a suché vlasy

Efektívne tipy, ako zachrániť lámavé a suché vlasy

Občas každú z nás trápia suché a polámané vlasy. Obzvlášť v letnom období vlasy vplyvom slnka a morskej vody dosť trpia. Výsledkom sú suché, lámavé vlasy, ktorých rozpoznateľnými znakmi sú strata farby, lesku a pružnosti. 

Vráťte svojej hrive jas a zdravie čo najskôr. Vyskúšajte naše tipy na záchranu vlasov a užívajte si znovunadobudnuté sebavedomie.

Najčastejšie príčiny suchých a lámavých vlasov

 • Nadmerné a necitlivé česanie vlasov,
 • časté žehlenie a fénovanie,
 • nedostatočná hydratácia,
 • nesprávna starostlivosť o vlasy,
 • nekvalitné farbenie a stylingové prípravky.

Základom je hydratácia vlasov

Pokiaľ máte lámavé a suché vlasy, zrejme im chýba hydratácia. Zvýšte denný príjem tekutín a vlasy hydratujte pravidelným používaním vlasových masiek. Aby bola maska čo najúčinnejšia, naneste ju na vlasy, ktoré zviňte a dajte pod igelitovú kúpaciu čiapku. Nechajte pôsobiť aspoň 15 minút a následne dobre opláchnite.

Po umytí vlasov nevynechávajte kondicionér, ktorý poškodeným vlasom dodáva ochranné a skrášľujúce látky a zároveň pomáha jednoduchšie ich rozčesať.

Prírodné zázraky na zdravie vlasov 

 • Arganový olej – dodáva vlasom lesk a elasticitu, hydratuje a revitalizuje pokožku hlavy. Prirodzene obsahuje vitamín E s mastnými kyselinami (omega-6 a omega-9). Arganový olej vďaka obsahu esenciálnych mastných kyselín pomáha obnoviť hydrolipidický film pokožky, posilňuje kožnú bariéru a obmedzuje stratu vody.
 • Význam keratínu pre vlasy – keratín účinne vypĺňa trhliny vo vlasovom vlákne. Zlepšuje ich štruktúru zvonka aj zvnútra. Dokáže preniknúť do vlasového vlákna, kde následne pracuje zvnútra na obnovení jeho ochrannej štruktúry. Vlas je v dôsledku toho menej náchylný na poškodenie, a to aj z dlhodobého hľadiska. Keratín tiež vlasy regeneruje a hydratuje. Chráni vlasy pred poškodením vonkajšími vplyvmi, ako sú vietor či mráz, pred horúcim vzduchom fénu či stylingovými prípravkami. Uhladzuje vlasové vlákno, pôsobí proti elektrizovaniu vlasov a štiepeniu ich končekov. Vlasy sú po jeho použití lesklejšie, poddajnejšie a na prvý pohľad zdravšie.
 • Hydrolyzovaný rastlinný proteín – jedinečné chemické zloženie hydrolyzovaného rastlinného proteínu mu umožňuje preniknúť do vlasovej kôry a budovať silu vlasov zvnútra. Má filmotvorné účinky na posilnenie, premasťovanie a ochranu povrchu vlasu. Tieto vlastnosti sa spájajú, aby posilnili vlasy. Pomáhajú znižovať stupeň poškodenia, ktoré vlasy utrpia chemickými úpravami, environmentálnym stresom alebo nesprávnymi stylingovými postupmi.
 • Aloe vera na zdravie vlasov – Aloe vera má pozitívny účinok na pokožku hlavy, zabraňuje tvorbe lupín a podporuje prirodzený rast vlasov. Stačí po umytí vmasírovať účinný prípravok s extraktom z Aloe vera do vlasov a nechať pôsobiť aspoň desať minút. Nezabudnite vlasy dôkladne opláchnuť.
 • Kofeín a jeho extra účinky na vlasy – kofeín pomáha zabrániť zmenšovaniu vlasových folikulov a vypadávaniu vlasov. Stimulácia vlasových folikulov vedie k lepšiemu prietoku krvi do pokožky hlavy a rýchlejšiemu rastu vlasov.

Nechoďte spať s mokrými vlasmi

Pokiaľ chodíte pravidelne do postele s mokrými vlasmi, zvyšujete tým ich lámavosť. Vlasy sú v mokrom stave najviac krehké a zraniteľné, pretože nie je zacelené vlasové vlákno. Okrem toho pri spaní na vlhkom vankúši sa množia baktérie, čo vedie k vzniku lupín a svrbeniu pokožky hlavy.

Obmedzte fénovanie a tepelné úpravy vlasov na minimum 

Suchým a lámavým vlasom neprospieva častá tepelná úprava. Skúste obmedziť fénovanie či žehlenie vlasov, minimálne počas leta, keď sú vlasy aj bez toho zaťažované slnkom a horúcim vzduchom. Nechajte vlasy voľne schnúť, nech si oddýchnu. Zlepšenie uvidíte už po niekoľkých týždňoch. Ak však nemáte čas a potrebujete vlasy rýchlo upraviť, nezabudnite vždy používať vhodné ochranné vlasové produkty.

Výnimočný prípravok na posilnenie vlasovej štruktúry

Regeneračný šampón Growth & Repair Bloom Robbins je určený na poškodené, suché a farbené vlasy, ktorým poskytuje intenzívnu hydratáciu a posilňuje ich štruktúru zvnútra aj zvonku. Kombinácia keratínu, proteínov a arganového oleja dodá vlasom jedinečný lesk a ochranu pred dlhodobým poškodením. Kofeín sa postará o stimuláciu rastu vlasov. Prípravok je určený predovšetkým na namáhané, suché vlasy, ktoré trpia farbením či inými vonkajšími vplyvmi.

Benefity prírodných zložiek v šampóne Growth & Repair

 • Hydrolyzovaný keratín a hydrolyzovaný hrachový proteín pôsobia proti lámavosti a vysušovaniu vlasov. Zároveň účinne hydratujú pokožku hlavy.
 • Zvýšenie pevnosti vlasov a ochrana vlasov pred poškodením tepelným stylingom s hydrolyzovaným keratínom.
 • Kofeín stimuluje rast vlasov.
 • Aloe vera a arganový olej revitalizujú vlasovú pokožku.