8 tipov, ako sa starať o vlasy v lete

8 tipov, ako sa starať o vlasy v lete

Pokožku si v lete chrániš krémami s SPF, natieraš sa predtým, ako vyjdeš na slnko, po každom kúpaní v bazéne či v mori, no na vlasy zabúdaš. A potom si zúfaš, že máš akúsi vyťahanejšiu farbu, že sa ti vlasy lámu, stratili lesk a pôsobia priam vyprašivelo. Ako na to, aby si tomuto každoročnému scenáru predišla?

Farbené vlasy potrebujú špeciálnu starostlivosť

Ako sa hovorí, slnko ti vytiahne farbu z vlasov, preto sa stáva, že tmavé vlasy počas leta vyblednú a blondínky môžu rátať aj so zelenými odtieňmi. Ak sa chystáš k moru alebo plánuješ stráviť leto škvarením sa pri vode, farbenie nechaj na neskôr, len si pred dovolenkou nechaj skrátiť končeky. Farba by aj tak stratila svoj lesk. Vyberaj prípravky určené na starostlivosť o farbené vlasy s ochranou proti slnečnému žiareniu a dbaj aj na intenzívnejšiu regeneráciu.

Pokrývka hlavy je must have!

Samozrejme, pokiaľ netúžiš po suchých a lámavých vlasoch. Voda z vlasov sa v lete rýchlo odparuje, preto je dobré nosiť klobúky, šatky či šiltovky. Chránia pokožku hlavy a vďaka nim sa môžeš vyhnúť aj nepríjemnému úpalu. Ideálne je používať aj spreje s ochranou proti UVA a UVB žiareniu, ktoré vlasy chránia, hydratujú, vyživia a dodajú im lesk.


Pred a po kúpaní si umy vlasy pod sprchou

Pred kúpaním preto, lebo vlasy vďaka tomu nedokážu nasať toľko chlóru. A po, to je hádam jasné – aby si ten chlór z nich umyla. To isté platí aj pri mori. Ak si necháš usušiť vlasy voľne na slnku bez toho, aby si ich po kúpaní umyla v čistej vode, voda sa z nich odparí, soľ však zostane a tá ich vysušuje.

Umyť šampónom po celom dni na slnku

Použi jemný šampón pre vlasy namáhané slnkom a poriadne zmy chlór či zvyšky soli z vlasov. Nezabúdaj na kondicionér, ktorý tvoje vlasy vráti späť do rovnováhy. Ak kondicionér nepoužívaš, vyskúšaj si vlasy prepláchnuť raz do týždňa vodou zriedenou s jablčným octom. Čiastočne tak nahradíš účinky kondicionéru a ochrániš vlasy pred škodlivými účinkami chlóru.

Regeneruj maskou

Aj napriek tomu, že všetky odporúčania dodržiavaš, máš pocit, že tvoje vlasy stratili lesk a pružnosť? Vyskúšaj na ne aplikovať masku na vlasy, ktorá dokáže napraviť poškodené vlasové štruktúry. Nanášaj ju do dĺžok a končekov vlasov a nechaj pôsobiť asi 10 minút. Najlepšie pred umytím.

„Na regeneráciu suchých vlasov je skvelý aj kokosový olej.“

Vlasy vysuš na vzduchu

Ďalší teplý vzduch vlasom v lete neprospieva, preto odlož fén, kulmu či žehličku a nechaj ich vysušiť prirodzene. Ak sa nemôžeš fénovania vzdať, vysuš si vlasy radšej studeným vzduchom.

Neumývaj vlasy každý deň

Voda z vlasov sa odparí a tie budú suchšie, pokožka hlavy zas mastnejšia, čo teda nie je ktovieaká kombinácia. Uprednostni suchý šampón. Na trhu ich je veľa a navyše krásne voňajú.

Staraj sa o vlasy aj zvnútra

Pi veľa vody, aby si bola hydratovaná ty, tvoje vlasy aj pokožka. Do jedálnička pridaj veľa ovocia, zeleniny a prípadne aj vitamínov. Vyskúšať môžeš napríklad jednorožcových gumíkov od Bloom Robbins, ktorí ti pomôžu udržať tvoje vlasy v zdravej kondícii.