5 zaručených trikov pre lesk vašich vlasov

5 zaručených trikov pre lesk vašich vlasov

Trápite sa s ich nadmerným vysušovaním a netušíte, ako im prinavrátiť stratený lesk? Môže byť za tým viacero príčin - nesprávna starostlivosť, nedostatok vitamínov pre vlasy, časté farbenie.

Niekedy však stačia drobné, nepatrné obmeny, ktoré zmenia úplne všetko a vy sa budete opäť radovať z krásnych lesklých vlasov. Čítajte ďalej a dozviete sa všetko dôležité o správnej vlasovej starostlivosti.

5 trikov pre žiarivé a lesklé vlasy

Čo robí žiarivé vlasy lesklými? Za všetkým je štruktúra vlasu. Presnejšie jeho povrch, ktorý ak je uzavretý a hladký, vlasy sa krásne lesknú. Funguje to jednoducho - keď je vonkajší povrch kutikúl vo výbornom stave, omnoho lepšie odráža svetlo. Výsledkom je efekt lesklých vlasov.

Prirodzený lesk vlasov možno zvýrazniť viacerými nenáročnými rituálmi. Áno, skutočne aj malé zmeny v spôsobe, akým sa staráte o svoje vlasy, vedia priniesť veľké pokroky a dodať vlasom stratený jas a život. Najdôležitejšie je osvojiť si nové návyky a pravidelne ich opakovať. 

Studená sprcha

Možno si konečne obľúbite studenú vodu, ak ste doposiaľ nepatrili k milovníčkam otužovania. Minimálne kvôli vlasom sa však prekonať oplatí, čo poviete?

Skúste si vždy po umytí šampónu opláchnuť vlasy studenou vodou. Zabezpečí vám to vyhladenie kutikúl. Studená sprcha stimuluje aj krvný obeh v pokožke hlavy, čím pozitívne vplýva na rast vlasov.

Pozor dajte na tvrdú vodu! Vápenaté častice v nej totiž vlasom nelichotia. Zvyknú sa usádzať na vlasových vláknach a poškodzovať ich povrch. Na to, aby ste vlasy podobných nánosov zbavili, si ich skúste na záver premyť minerálkou alebo destilovanou vodou.

Vlasy si zaslúžia viac než šampón

Použijete šampón a ste vybavené? Veľký omyl! Po umytí vlasov si to pýta pravidelné ošetrenie kondicionérom, ktorý vlasy vyživí a zocelí. Prípadne siahnite po jemných balzamoch, ktoré vlásky dokonale rozžiaria.

Výživa vlasov navonok aj zvnútra! Doprajte si skvelú vlasovú kúru ako od profesionálky. Aj doma sa môžete vlasom venovať tak, ako si zaslúžia. Stačí ich pomocou vlasovej kúry vyživiť, hydratovať a eliminovať poškodenia.

Raz za týždeň si naneste masku vhodnú na typ vašich vlasov a výsledky v podobe rozžiarenej hrivy sa čoskoro dostavia.

Správny výber kefy na vlasy

Vlasy si češeme dennodenne, napriek tomu výberu kefy či hrebeňa nevenujeme primeranú pozornosť. Vedeli ste, že česaním sa rozmiestňuje mastnota z pokožky do vlasov, kde ich chráni a dodáva im lesk? Preto záleží na správnom výbere kefy, respektíve hrebeňa. Skvelé sú kefy s prírodnými štetinami, ktoré sú k vlasom omnoho šetrnejšie. 

Extra lesk vlasov

Nádherný extra lesk s vlasovými olejmi a leskom v spreji plným vitamínov a minerálov. Pre zdravý vzhľad vlasov celkom postačí do suchých dĺžok a končekov aplikovať trochu vlasového oleja. Kto nemá rád pocit mastnoty, môže siahnuť po suchých olejoch.

Prípadne vyskúšajte lesk v spreji. Nastriekajte lak na kefu a prečešte si vlasy. Tým si zaistíte rovnomerné nanesenie laku po celej dĺžke vlasov, vďaka čomu sa budú lesknúť krásne všetky pramene.

Správna technika fénovania vlasov

Neviete si svoj život a dennú vlasovú rutinu predstaviť bez fénu? A robíte to správne?

Správna technika fúkania je veľmi dôležitá. Vzduch z fénu musí smerovať od korienkov ku končekom. Takéto fúkanie je zárukou, že povrch vlasu ostane hladký a neporušený. V závere, aby ste dosiahli vytúžený efekt lesklej hrivy, prepnite fén na studený vzduch. 

Výbornou pomocníčkou, a to nielen na vytvorenie objemu, je okrúhla kefa. Pomáha uhladiť vlasy, ktoré behom chvíľky získajú tvar aj pôvabný lesk, ktorý pôsobí veľmi prirodzene.