Prispieva k rastu vlasov rozličnými spôsobmi

Vitamín D je skutočne cenným zdrojom výživných a podporných látok pozitívne vplývajúcich na rast vlasov. Získaný zo stravy v kombinácii so slnkom a vhodnými doplnkami, je najlepším základom pre husté a zdravé vlasy. Aktivuje bunky v rámci vlasu a dokázateľne zlepšuje stav rastúcich vlasov vzhľadovo aj na dotyk. Vitamín D stimuluje a vyživuje vlasové folikuly.

Podľa výskumov, pacienti s rakovinou, ktorí prišli počas chemoterapie o vlasy, udávali po užívaní vitamínových doplnkov s vitamínom D výrazné zlepšenie.

Význam vitamínu D pre celé telo

Vitamín D, známy aj ako slnečný vitamín, poznáme v dvoch formách – ako vitamín, ktorý konzumujeme a ako hormón, ktorý tvorí ľudský organizmus. Niektoré potraviny sú prirodzene bohaté na vitamín D, dôležité je však ustrážiť dennú dávku. Telo tiež vyrába vitamín D z cholesterolu, a to pôsobením slnečného žiarenia na pokožku.

Niektorí ľudia nedokážu vytvárať dostatok vitamínu D zo slnka – tí, ktorí majú tmavšiu pleť, osoby s nadváhou alebo starší ľudia.

 

Prieskumy hovoria jasnou a pomerne hrôzostrašnou rečou – v súčasnosti trpí nedostatkom vitamínu D viac než polovica populácie. Keďže je vitamín D veľmi dôležitý pre správny rast, vývoj a udržiavanie zdravia organizmu počas celého života, je nevyhnutné ho mať dostatok a dopĺňať si ho všetkými možnými spôsobmi.

Späť na ingrediencie