Vypadávanie vlasov z nedostatku kyseliny listovej

Nedostatok kyseliny listovej často vedie až k extrémnemu vypadávaniu vlasov. Ak sú zásoby kyseliny enormne malé, vplýva to na fungovanie základných bunkových procesov, pričom dochádza k bunkovej smrti, poškodeniu tkanív, zlyhaniu jednotlivých orgánov a strate telesných funkcií.

Štúdie hovoria jasnou rečou – s poklesom kyseliny listovej v tele strácajú červené krvinky svoj tvar. Deformované červené krvné bunky nie sú schopné prenášať kyslík do iných buniek v plnej kapacite, čo negatívne ovplyvňuje metabolizmus buniek – trpia tým aj bunky vlasových korienkov.

V krajnom prípade, ak je počet poškodených červených krviniek veľmi vysoký, dochádza k anémii – chudokrvnosti. To negatívne vplýva aj na vlasové folikuly.

Kyselina listová – prirodzená podpora rastu vlasov

Kyselina listová pomáha tkanivu rásť, ako aj regenerácii buniek a ich správnej funkcii. To platí aj pre správne fungovanie vlasovej pokožky a vlasových folikulov. Keď je v tele dostatok kyseliny listovej, výsledkom je zdravá pokožka hlavy a stopercentne funkčné vlasové folikuly, ktoré bez problémov produkujú zdravé vlasy. Tiež vtedy dochádza k rýchlej regenerácii buniek, ktoré produkujú vlasy.

V zásade platí, že všetky vitamíny typu B pozitívne ovplyvňujú rast vlasov. Platí, že každý vlasový problém je možné vyriešiť zvýšenou konzumáciou potravín bohatých na kyselinu listovú, ako aj pravidelným príjmom výživových prípravkov, ktoré ju obsahujú.

Kyselinu listovú nájdete v listovej zelenine, strukovinách, vaječnom žĺtku či vnútornostiach (pečeň, obličky). Tiež je obsiahnutá v citrusoch, banánoch, jahodách, ananáse aj melóne.

 

Späť na ingrediencie